Ztráta vlasů u žen

Vypadávání vlasů je problém, který postihuje nejen muže, ale i ženy. Každý den ztrácíme asi 100 chloupků, což je normální, samozřejmě, ale když vlasy vypadávají z hrstky, měli byste přemýšlet o tom, co je příčinou tohoto a jak může inhibovat tento nevyhnutelný proces. Z jakých důvodů může vypadat vypadávání vlasů a co by mělo vypadat plešatění u žen?

Cyklus růstu vlasů

Vlasové folikuly všechny ženy podléhají cyklických a opakující se změny s růstovými chomáčků probíhá ve čtyřech opakovaných po sobě následujících stupních, mezi kterými lze uvést anagen (fáze růstu), katagenní (přechodná fáze), telogenní (klidové fáze) a egzoegn (uvolnění fáze plochá) , V situaci, kdy se zhruba 100 vlasů ztrácí každý den, neměli byste se o to bát, protože je to zcela přirozený proces spojený s výše uvedenými fázemi. Pokud však vypadnou vlasy ve velkých množstvích, je třeba učinit vhodnou léčbu, ale měli bychom zvážit, co může způsobit nadměrnou ztrátu vlasů.

Příčiny nadměrné ztráty vlasů u žen

Vlasy mohou vypadnout z různých důvodů, ale z těch, které se objevují s největší pravděpodobností je třeba zmínit zejména silný stres, historii infekční choroby, deprese, předchozí operace, užívání některých léků nebo proces hubnutí, které může být spojeno s příliš málo železa a vitaminů skupina B v denní stravě. Mnoho žen se také může zabývat tzv alopecie areata, tj. situace, kdy vypadnou vlasy v určité oblasti, tj. na zadní straně hlavy nebo na vrcholu. Až do nedávné doby se věřilo, že tato alopécia má neurotické nebo genetické pozadí, nicméně četné studie prokázaly, že je způsobena především autoimunitními poruchami. Pro ženy může být nadměrná ztráta vlasů spojena s hormony, zvláště při menopauze, při léčbě hypotyreózy nebo nadměrně aktivní štítné žlázy nebo během těhotenství. Pálení vlasů má také nepříznivý účinek na stav vlasů, časté zbarvení pramenů (zejména jejich bělení) a přítomnost toxických látek v těle.

Léčba plešatosti

Aby se potlačila ztráta vlasů, měly by být odstraněny výše uvedené faktory, díky čemuž se stav vlasů jistě výrazně zlepší. Boj proti nadměrné ztrátě pramenů by měl probíhat oběma směry, a to vnitřně i externě. Stojí za to, aby se do denní nabídky postarala o správnou stravu bohatou na biotin, vitaminy B a železa, zavádějící droždí, mastné ryby, stejně jako kořalka a prasečí čaj. Co se týče léčby ženské plešatosti navenek, stojí za to dosáhnout speciálních ampulí, šamponů, kondicionérů a masky pro vypadávání vlasů, které lze snadno koupit v každé lékárně a lékárně. Pokud se však v návaznosti na výše uvedené rady nevšimnete žádné účinky na, pak byste měli jít do dermatolog, který poté, co bude diagnóza příčiny implementovat vhodnou léčbu v podobě specializovaného wcierek dostupné pouze na lékařský předpis.