Pravidla pro zdravou ztrátu hmotnosti

Mnoho lidí, zvláště když přijde léto, se chytí. Ukazuje se však, že to není tak jednoduché, a velkolepé efekty skončí po restriktivní diety, protože většina zpět do své původní význam, ne-li jeho zvýšení. Takže jaké jsou nejčastější chyby způsobené při hubnutí? Co dělat, abyste se vyhnuli účinkům yo-yo.

Nejčastější chyby při hubnutí – co byste neměli dělat?

Musíte začít s tím, že strava je prostě způsob, jak jíst a je nesprávně spojena s procesem hubnutí. Samozřejmě, racionální strava může vést ke snížení hmotnosti, pokud jste dříve udělali výživové chyby. Snižování tělesné hmotnosti by některé přísady ze stravy byly často vyloučeny. Mezitím je nezbytné poskytnout tělu bílkoviny, tuky a sacharidy. Samozřejmě, nemusíte zapomínat na vitamíny, makro a mikroelementy. Samozřejmě musíte eliminovat zcela škodlivé látky nebo alespoň snížit jejich spotřebu na maximum. Vedle úplné eliminace bílkovin, tuků nebo sacharidů je nejčastější chybou dodávat tělu příliš málo kilokalorů. Výsledkem je významné uvolnění metabolismu a skladování tuku. I když nejprve ztratíte váhu tím, že ztratíte vodu a svalovou hmotu z těla, v určitém okamžiku se váha stává, protože tělo se brání proti hladovění. Pomalý metabolismus bez ohledu na konečné restriktivní diety je nějakým způsobem uložen v lidském těle, která spotřebuje stejné navzdory zvýšenému příjmu kalorií. To vede k yo-yo efektu. Další chybou je zneužívání příjmu potravy, stejně jako další látky, které mají stimulovat střevní peristaltiku. To vede k celkové poruchy regulace metabolismu a chronické zácpy a průjmu, a ztráty vody z těla a s nedostatkem vitamínů, zejména vitamin A a vitamin B12, který je v tomto případě vyloučeno stolicí.

Zdravá ztráta hmotnosti – použijte dietetické služby nebo dodržujte základní pravidla

Požadavek na kilokalorie se vypočítá na základě BMI a životního stylu s použitím příslušného přepočítacího koeficientu. Věk je také vzata v úvahu. Dietík také kontroluje složení těla, tj. Množství vody, svalové hmoty a tuku v těle při stanovení stravy. Na tomto základě, stejně jako základní výsledky výzkumu, například pokud jde o potravinovou alergii, lze určit, jaká strava bude pro danou osobu vhodná. Pokud trpíte potravinovou alergií nebo jakýmikoliv chronickým onemocněním, je dokonce nutné navštívit dietolog, pokud se chcete zbavit nadváhy. Zdraví lidé si však mohou vyzkoušet samostatnou stravu podle základních pravidel. Nejdůležitější z nich je jíst častěji, ale méně. Často se nám líbí být plné, což omezuje počet jídel. Je to jednoduchý způsob, jak ukládat tuky a přebytečnou vodu špatnými stravovacími návyky. Nejlepší je jíst 5krát denně. Zelenina a ovoce by se měly jíst s každým jídlem 5krát denně. Neměli byste konzumovat více než jednu dávku masa denně. Maso bez tuku míchat a vařit co nejčastěji. Každé jídlo by mělo poskytnout část bílkovin, komplexních sacharidů a dvakrát denně by mělo být přidáno k jídlu rostlinné tuky, nejlépe pro saláty. Jak každý ví, že je nejméně konzumovat jednoduché cukry, které jsou zodpovědné za náhlé útoky z hladu, protože první příčina výbuchu inzulinu do krve, a pak rychlý pokles a náhlého hladu. Je dobré zahrnout ryby do stravy, které jsou bohatým zdrojem omega-3, jako je losos, makrela nebo tuňák. Avšak tučné potraviny obsahující trans-tuky, které jsou jednoduchou cestou k ateroskleróze, musí být zcela vyloučeny. Základem je jíst snídani, protože v dopoledních hodinách se metabolismus probouzí a nejezdí příliš pozdě a v noci nedělá snack. Samozřejmě byste měli pít hodně vody, která odstraňuje toxiny z těla – asi 1, 5 – 2 litry, a v létě ještě víc. Musíte také spát, protože narušená hormonální ekonomika také vede k narušení metabolismu a přírůstku hmotnosti. To jsou základní pravidla, která musíte znát.

Spalování kalorií nebo snížení hmotnosti

Existuje několik způsobů, jak rychleji spálit. Neměli byste však přehánět. Stojí za to pít 1 šálek bez cukru denně. Můžete pomoci jogurt, který obsahuje živé bakterie a má blahodárný vliv na střevní peristaltiku a ovoce a zelenina jsou zdrojem vlákniny, ale nesmí konzumovat více, než je doporučeno, tj. Ne více než 30 g. Množství použité složky v příslušných produktů lze nalézt v kalorických tabulkách i na štítcích. Můžete také konzultovat dietolog. Spálení kalorií samozřejmě podporuje i fyzickou aktivitu. Stojí to za to nejméně 40 minut denně. Nemusí to být intenzivní cvičení, může to být pěší nebo nordická chůze, nebo dokonce běžná procházka. Nicméně, pokud chcete výrazně zhubnout racionální stravě, musíte zahrnout aerobní cvičení. Cyklistika a plavání jsou dobrým příkladem.

Zdravá a racionální výživa je klíčem pro štíhlou postavu. Proto je vhodné dodržovat výše uvedená pravidla.