Haluky – příčiny, příznaky a léčba

Hallux valgus prsty je to, že nejen vypadat trochu esteticky, ale také způsobit bolest, potíže s pohybem, jakož i výběr vhodných bot. Tendence haluků může být geneticky určena nebo je výsledkem faktorů nesprávné manipulace, pokud jde o výběr obuvi.

Jak vytvoříte haluky?

Zakřivené dlaně vznikají v důsledku mechanické deformace prstů způsobené tím, že se nosí špatně, špatně na namontovanou obuv. Příliš úzké vysoké podpatky způsobit tlak na patě a vyvinout plochý nožní část, charakteristická opotřebení příliš vysoká nebo příliš málo, opatřené vložky lisované obuvi. Také obezita je příčinou metatarzální kostní dislokace a abnormální podpory nohou ve třech bodech. V tomto případě je váha těla není založen pouze na část nártu na obou stranách a na patě, ale przedostopiu – v případě, že příliš úzké boty nebo vysoké podpatky celý pěšky – nejčastěji v případě špatně padnoucí ploché boty. Obě tyto situace vedou nejdříve k příčné platýododě a dále k dalším deformacím spojeným s zatížením halluxu nebo halluxu. Můžete také mít genetickou predispozici k haluksów. Často vznikají u lidí, kteří mají tzv Egyptská noha nebo delší, nejdelší špička v noze.

Jak zacházet s haluky?

Existuje mnoho způsobů léčby haluků. Za prvé, pokud se objeví první symptomy, je třeba provést léčbu, aby se problém nezhoršil. Pak zůstane pouze chirurgická léčba. Můžete použít speciální gelové podložky. Oni jsou obohaceni oleji a chrání bolestivé místo. Když jsou prsty zkresleny, mohou být klíny a oddělovače použity k obnovení správné polohy, čímž se také sníží bolest. Toto řešení se používá u lidí, kteří mají halucinální a překrývající se prsty. Na druhou stranu vložek v úbytek ve tvaru nebo ve tvaru písmene T, nebo pelota pomoci snížit tlak na přední části, která pracuje zejména u žen, které nosí vysoké podpatky. Silikonové metatarzální vložky umožňují zvednout nohu s příčnou plochou nohou a zároveň upravit polohu hallux valgus. Na druhé straně, využívání pásma pro puchýřů také umožňuje obnovit tlak nohy tříbodový, a posílit vaše svaly a zabraňují zkreslení metatarzálních kostí. Často se používá i chválil léčbu haluksów jsou rovnátka, které lze nosit ve dne iv noci – odstranění bolesti a zabránit prohloubení vady, zatímco železniční Hall Forte se používá v případě, burzitidy, stejně jako rehabilitaci po operaci k odstranění zkreslení prstu. Jedná se o chirurgickou léčbu, která je konečná v boji proti hallux valgus. Existuje několik druhů léčby, které jsou součástí odstranění této nepříjemné nemoci. První z nich je korekce na měkkých tkáních, provedená s mírným stupněm deformity. Další metodou je Chevron osteotomie – provádí pro hallux valgus, a klínovitý nebo polokulovité – zahrnující klín resekce. Metoda Scarf, na druhé straně, umožňuje pooperační léčbu po boku. Během prvních 6 týdnů je potřeba použít speciální ochrannou obuv.

Samozřejmě, že se zbavit problému neznamená, že nemůže převést. Musíte nosit pohodlné a kvalitní boty.