Chrápání – příčiny, léčba

Chrápání je něco, co mnoho lidí nespojuje s onemocněním nebo vážnými zdravotními problémy, nebo spíše jen se spánkovými problémy – jak pro člověka, který snědí, tak pro životní prostředí. Uznává se, že 10% obyvatel se stýká, z toho 80% mužů. Podle lékařů většina lidí, kteří chrápou, dělají tak zvanou fyziologickou cestou a nejsou škodlivá pro zdraví. Závažným problémem však může být to, že lidé, kteří zůstávají v jedné místnosti s chrápáním, se odhaduje, že objem zvuku, který vychází z úst chrápání, dosahuje dokonce 90 decibelů.

Jaké jsou příčiny chrápání?

Ačkoli mnoho lidí bojuje s touto nemocí, málo lidí se diví, co je příčinou. To však není považováno za onemocnění, ale pouze kvůli narušení průtoku vzduchu krkem. Existují však situace, kdy se chrápání stává patologickým a má negativní dopad na zdraví – mluvíme o vzhledu tzv. Apnoe a tím i nedostatku průtoku vzduchu hrtanem. Takový stav se často vyskytuje u lidí, kteří mají křivku nosní přepážky, prodloužené měkké patra nebo rozšířené mandle, stejně jako různé další abnormality spojené s konstrukcí dýchacích cest. Stojí za zmínku, je skutečnost, že s touto podmínkou častěji potýkají lidé, kteří jsou obézní, nadváha, nebo trpí například hypertenzní ženy po menopauze, ale i ti, kteří konzumují velké množství alkoholu dříve.

Jaké jsou efektivní způsoby léčby chrápání?

V tomto případě, pokud neexistuje žádný konkrétní důvod chrápání, mohou být účinné jednoduché způsoby, jako například ztráta několika kilogramů nebo jednoduše vyvarování se spotřebě významného množství alkoholu, zejména těsně před spaním. Zajímavým faktem je, že podobný účinek, pokud jde o chrápání prášky na spaní také vyvolat podobné účinky na výše uvedených faktorů cigarety – a proto by měly být odstraněny, aby zajistily zdravý a klidný spánek i sami a ty z okolního prostředí. Je zajímavé, že velmi velký vliv na to, zda je někdo chrápání má vliv i na pozici, v níž spal, v případě, když někdo spí na zádech je větší pravděpodobnost, chrápat, a položky, jako jsou boku nebo žaludku pomoci minimalizovat výskyt těchto nepříjemných příznaků , Je také třeba zdůraznit, že musíte vždy zacházet dokonce s nachlazeními a jinými záněty dýchacích cest až do konce, které dávají dojem, že nejsou nebezpečné. V případě žen, stává se, že chrápání dochází po menopauze, takže zde musí být provedena úprava ve formě hormonální substituční terapie a doplnění progesteronu, který stimuluje svaly v krku. V případě, že chrápání je způsobeno nevhodnou konstrukcí dýchacích cest, včetně například divertikace septum, pak je chirurgickým zákrokem, který odstraňuje takový problém, efektivní řešení.

Pokud ho někdo chrápe rozhodně by ponořit se o tom, co v jeho případě to může způsobit, že je tedy sám, nebo s pomocí odborníka najít příčinu a odstranit ji, protože tento život může být jednodušší a zábavnější, a to jak pro osoby, který s ním bojuje, stejně jako životní prostředí.