Bolesti kloubů – nejčastější příčiny

Nesprávné držení těla, pohlcení a dlouhodobý pobyt v jedné poloze, zejména v sedu, vedou k bolesti v páteři a vzniku zánětu. Je-li artritida meziobratlové můžeme dosáhnout velmi nepříjemné onemocnění, v podobě silného, ​​kującego bolest, která vyzařuje podél Lumbosakrální, hýždě, kyčle, stehna zadní část nohy až do nohy. Bolest paralyzuje svaly a dělá to těžké nebo nemožné chodit. Toto je krátká charakteristika ischias.

Sciatika – akutní páteřní kýla

Poškození sedacího nervu je důsledkem výpadku disku nebo zvýšené fyzické námahy. Lidé, kteří nikdy předtím nevyužili a najednou začali intenzivní maratony, se dopouštějí nejen zánětu kolenního kloubu, ale také meziobratlových kloubů. Všechny činnosti musí být prováděny s hlavou a umírněností, protože náhlé a velmi vysoké napětí na páteři ovlivňuje vypuknutí obratlů a zánět.

Jak se bránit proti ischias?

Aby nedošlo k akutní artritidě dolní části páteře, je třeba se vyhnout náhlým pohybům, násilnému stojícímu a nepřirozené změně polohy. Nepřetěžujte přenášení příliš těžkých pytlů nebo batohů. Pokud pracujete v sedící pozici, budete muset každou chvíli brát krátké přestávky a dokonce i některé protahovací cviky. Spasticita je také zátěží pro páteř, která způsobuje degenerativní změny v kloubech. Proto je třeba dbát na to, aby nedošlo k přidání dalšího balastu, a pokud jde o dietu pro hubnutí, nepoužívejte drakonické cviky a postupně zvyšujte zátěž pod dohledem odborníka. Kromě toho byste měli dobře jíst a poskytovat tělu všechny potřebné živiny, vitamíny a makro a mikroelementy. Kvalita spánku je také velmi důležitá. Již dlouho je známo, že spaní na příliš měkkém matraci je pro páteř nezdravé. Je třeba mu během spánku poskytnout nejpravděpodobnější držení těla, jinými slovy spát nejlépe na bytu a na zádech. Samozřejmě je známo, že se tělo během noci mění opakovaně, takže je důležité vybrat správný matraci.

Pokud trpíme degenerativními bolestmi, měli bychom se vzdát fyzické aktivity?

Bez ohledu na věk, po vytvrzení zánětu, by měla být prováděna normální činnost. Za to stojí sport. Dobrou volbou pro posílení kloubů starších lidí je nordic walking. Přírodní ztráta kolagenu může být kompenzována pouze fyzickou aktivitou a správně vyváženou stravou. Také stojí za jízdu na kole a plavání, protože má dobrý účinek na svaly a klouby. Samozřejmě, pokud jste ještě nebyli fyzicky aktivní, neměli byste začít s cyklistickými nebo plaveckými maratony. Před jakoukoliv fyzickou aktivitou nelze zapomenout na zahřátí, protože nás mohou chránit před pozdějšími problémy se svaly a klouby, tj. S bolestivostí a zánětem.