5 způsobů, jak se zbavit vrásek

Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují předčasné stárnutí pokožky a výskyt vrásek. Nesprávná strava, zvýšená hladina stresu, vystavení kůže UV záření a špatná kvalita spánku. To vše způsobuje, že první známky stárnutí se mohou objevit mnohem rychleji, než je uvedeno v biologickém věku. Dokonce i u dospělých lidí můžete potlačit vznik nových vrásek a prohloubit stávající a Botox zde není uveden. Takže, jaké jsou 5 způsoby, jak se zbavit vrásek?

Za prvé, pečujte o kůži zevnitř

Než se přesunete k ostřejšímu arzenálu pro stávající vrásky, ujistěte se, že se neobjeví žádná nová. Nezapomeňte každodenně vyčistit kůži a kůži, protože jsou spojenci pro volné radikály, které urychlují stárnutí pokožky i vzhled vrásek. Používejte také vyváženou stravu bohatou na zelenou a červenou zeleninu bohatou na vitamín E a antioxidanty, které jsou spojencem v boji proti vráskám. Zdrojem mladé a zdravé pokožky je jídlo v denní stravě, mimo jiné rajčata, mrkev, špenát, petržel, vlašské ořechy a slunečnicová semínka. Nemůžete také zapomenout na správné zavlažování. Pít správné množství vody zajišťuje udržení správné úpravy vody a lipidů na pokožce, což je ochranná bariéra a ovlivňuje její přiměřenou flexibilitu.

Používejte výživný denní a noční krém

Použití hydratačního krému vedle správného zvlhčení zevnitř může být také vhodnou zbraní v boji proti vráskám. Pokud jste již zaznamenali první známky stárnutí, vyberte si krémy, které nejen zvlhčují, ale také vyhlazují a zpevňují pokožku. Krém proti vráskám se často skládá z kyseliny hyaluronové, ale také dalších hodnotných složek. Dobrým způsobem zpoždění procesu stárnutí je použití přírodních krémů, které obsahují cenné rostlinné oleje, které ovlivňují zpoždění procesu stárnutí a pronikají přes hydrolipidální vrstvy pokožky. Tito zahrnují, mimo jiné, arganový olej nebo jojobu. Přírodní krémy často obsahují také xylitolový bříkový cukr, který chrání před volnými radikály. Samozřejmě, krémy proti vráskám mohou obsahovat také retinol, který však není vhodný pro žádnou kůži, protože může způsobit podráždění. Abyste předešli nepříjemným účinkům, musíte nejprve aplikovat hydratační krém.

Ochrana proti UV záření

Vrásky jsou také ovlivněny ultrafialovým zářením, takže pro zrychlení jejich tvorby je nutno používat krémy nebo primery s UV filtrem. V zimě si můžete dovolit 15 SPF filtr, zatímco v létě musí být alespoň 25 SPF. Nemůžete zapomínat na to, že nosíte sluneční brýle, protože míchání přispívá k tvorbě vranových nohou.

Fototerapie a botox – jak se zbavit vrásek

Efektivní způsob, jak bojovat proti vráskám, může být světelná terapie používaná v kosmetických salonech. Actinoterapie stimuluje buňky k produkci kolagenu, což ovlivňuje výrazné udelení vrásek a zpevnění pokožky. Jedná se o alternativu k botoxu, známému a často užívanému ženami v dospělosti. Injekce botulotoxinu v bezpečném množství jsou samozřejmě velmi účinné. Měli byste se ale rozhodnout, zda je k dispozici doklad o estetické medicíně, stejně jako lékaře, který má za sebou stovky ošetření. Špatně, může paralyzovat některé z obličejových svalů.

Použití masky

Mnoho lidí v boji proti vráskám používá samo-připravené masky, například z jogurtu a okurky, z banánů, oleje nebo rýže. Je obtížné posoudit jejich účinnost, ale jistě správně složené přírodní složky mohou také správně vyživovat a hydratovat pokožku.

Boj s vráskami by měl být komplexní zevnitř i zvenčí. Pouze tato akce vám umožní vychutnat si mladší pokožku. Proto stojí za to používat osvědčené a potvrzené metody, které odstraňují známky stárnutí.